Zdjęcia linii: Galeria
 
 
 
 

Typowe parametry robocze:

długość wału x obwód:

LN MINI : -------------- 1000 mm x 1600 mm

LN BASIC : ------------ 2000 mm x 1050 mm

LN STANDARD : ------- 2200 mm x 1050 mm

LN Medium : ----------- 2200 mm x 1400 mm

LN Medium - plus : ---- 2400 mm x 1400 mm

LN LARGE : ------------- 2200 mm x 1600 mm

LN MAX : ---------------- 2400 mm x 1600 mm

LN LONG : -------------- 2600 mm x 1600 mm

 

lub inna wg potrzeb klienta np: 2800 mm x 1600 mm

  Maszyna:

Linia do produkcji pudeł z kolorowym nadrukiem.

Poniższe schematy ukazują przykładowe konfiguracje maszyn:

.

 

Wyposażenie linii:

  1. Podajnik tektury z vacuum o ruchu posuwisto zwrotnym typ: PDV
  2. Drukarka fleksograficzna typ: DKC, (dwa lub trzy segmenty drukujące).
  3. Wycinarka rotacyjna typ: RC.
  4. Wytrząsarka odpadów.
  5. Transporter odbierająco sztaplujący (opcja)
  6. Stacker (opcja)

Przeznaczenie:

Linia służy do wytwarzania pudeł z nadrukiem jedno, dwu, trzy lub czterokolorowym metodą fleksograficzną z tektury falistej trójwarstwowej, która spełnia wymagania jakościowe wg PN-90/P-50527.

Opis linii:

Linia może być złożona z podajnika (PDV), segmentów drukujących (DKC), segmentu wycinającego (RC) wytrząsarki odpadów, transportera sztaplująco - odbierającego lub stackera. Podajnik tektury PDV to wysokiej klasy urządzenie przedniego zabierania skonstruowane wg systemu maszyn brytyjskich z dolną podwójną ssawką próżniową , która wyciąga arkusze ze stosu tektury od dołu. Dzieje się to za pomocą podciśnienia wytwarzanego przez pompę próżniową. Dodatkowo tektura przyciągana jest za pomocą powietrza z wentylatora do powierzchni stołu co wspomaga jej podawanie. Podajnik tektury może być dodatkowo wyposażony w górną pneumatyczną belkę dociskową. Podajnik charakteryzuje się wysoką precyzją podawania arkuszy tektury. Może podawać arkusz wielokrotnie dłuższy od obwodu cylindra drukującego co umożliwia drukowanie np. tzw tapety.

Drukarka DKC-raster jest wyposażona w wałki rastrowe o liniaturze 100 linii/cm, oraz specjalny układ napędu wałków rastrowych, które w czasie postoju maszyny nadal mogą się obracać co zabezpiecza je przed zasychaniem. Farba podawana jest za pomocą pompy w systemie "bez kałamarza".

Maszyna posiada napędy zrealizowane za pomocą kół zębatych. Regulacja zgrywania kolorów pomiędzy drukarkami odbywa się za pomocą silników sterowanych zdalnie z panelu dotykowego Dotyczy to zgrywania promieniowego (wzdłuż maszyny). Dokładność zgrywania mieści się w granicach do 2 mm przy prostej tekturze.

Maszyna ma również możliwość zgrywania kolorów wzdłuż osi wałów.

Obu regulacji zgrywania kolorów można dokonywać bez potrzeby zatrzymywania maszyny.

Wycinarka rotacyjna RC służy do wycinania pudeł fasonowych za pomocą wykrojników rotacyjnych lub pudeł klapowych za pomocą specjalnych noży, montowanych na dolnym wale. Wał górny służący do docisku pokryty jest elementami z tworzywa łatwo na nim mocowanymi.Wycinarka sprzęgnięta jest z segmentami drukującymi za pomocą kół zębatych. Wycinarka zawiera wałki bigujące.

Zamiast wycinarki rotacyjnej może w linii występować slotter (tylko pudła klapowe).

W składzie linii mogą znajdować się jeszcze wytrząsarka odpadów i stół odbierająco sztaplujący.

Wytrząsarka odpadów eliminuje konieczność zatrudnienia osób do oczyszczania wyciętych użytków. Po wyjściu z wycinarki rotacyjnej arkusze wprowadzane są w wibracje co powoduje wypadnięcie wyciętych odpadów. Następnie pozbawione odpadów arkusze przekazywane są na transporter odbierająco sztaplujący lub na stacker.

Transporter odbierająco sztaplujący obsługuje osoba, która odbiera pakiety arkuszy po 10 sztuk i odkłada na bok np. na paletę w celu zapakowania. Jest to rozwiązanie tańsze od stackera.

Stacker służy do automatycznego układania gotowych użytków na palecie do wysokości 1,8 m

Parametry techniczne:

wydajność maszyny: 2800 ark/godz
moc silnika: 7,5 kW lub 11 kW
napięce zasilania: 3 x 380 V, 50 Hz